Dönüşüm İş Sağlığı ve Güvenliği | İş Güvenliği Danışmanlık, İş Güvenliği Eğitimi, İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

ItalianoрусскийFrançaisDeutschenglishTürkçe

Blog

OHSAS 18001

Çalışanların sağlıklı ve emniyetli çalışma ortamına sahip olmamaları işletmeler ve işçiler için önemli sorunlar arasında yer almaktadır.

OHSAS 18001, oluşabilecek iş kazası risklerini en aza indirmek ve İş Sağlığı ve Güvenliği ile alakalı yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi için geliştirilmiş ve BSI (British standarts Institute) tarafından yayınlanmış bir standarttır. OHSAS 18001 bazı belgelendirme ve standart kuruluşların birlikte çalışmasıyla gerçekleştirilmiş bir standart olmakla beraber, bir ISO standardı değildir.

OHSAS 18001 standartı; işyerinde oluşabilecek kazaları minimize indirgeyip güvenli ve rahat bir ortamda çalışılması için zemin hazırlar. Ayrıca can ve mal kaybıyla sonuçlanması olası tehlikeleri önceden tespit edip, gerekli önlemlerin alınmasını sağlayıp, oluşabilecek zararlardan korur. Yine bu sayede iş kazaları ve meslek hastalıklarını minimize edip, iş ve iş gücü kayıplarını önlemede yardımcı olur.

Kategori: Güncel

Adana , Kocaeli , Adıyaman , Konya , Afyon , Kütahya , Ağrı , Malatya , Amasya , Manisa , Ankara , Kahramanmaraş , Antalya , Mardin , Artvin , Muğla , Aydın , Muş , Balıkesir , Nevşehir , Bilecik , Niğde , Bingöl , Ordu , Bitlis , Rize ,  Bolu , Sakarya , Burdur , Samsun , Bursa , Siirt , Çanakkale , Sinop , Çankırı , Sivas , Çorum , Tekirdağ , Denizli , Tokat , Diyarbakır , Trabzon , Edirne , Tunceli , Elazığ , Şanlıurfa , Erzincan , Uşak , Erzurum , Van , Eskişehir ,  Yozgat , Gaziantep , Zonguldak , Giresun , Aksaray , Gümüşhane , Bayburt , Hakkari , Karaman , Hatay , Kırıkkale , Isparta , Batman , İçel , Şırnak , İstanbul , Bartın , İzmir , Ardahan , Kars , Iğdır , Kastamonu , Yalova , Kayseri , Karabük , Kırklareli , Kilis , Kırşehir , Osmaniye , Düzce