skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

TEMİZ HAVA SOLUNUM SETLERİ:

Temiz Hava Solunum Setleri, oksijenin yetersiz olduğu veya yüksek derecede kirli ortamlarda kullanım için temiz hava tüplü solunum sistemleridir. Esnek kullanım alanı ve kolay kullanımı sayesinde itfaiye ve kurtarma ekiplerinin en temel ekipmanlarındandır. Temiz hava solunum setleri 6lt, 300 bar çelik tüplü veya 6.8 lt- 300 Bar basınçlı Kompozit tüpler ve panoramik tam yüz maskesi ile sırt paketinden oluşmaktadır.
Cihazlar dumanlı ve zehirli gaz ihtiva eden kapalı ortamlarda kullanılır. Bu ortamlarda çalışmak zorunda kalan personel bu tür cihazlarla 35-45 dak süre ile çalışma imkanı sağlar. Kompozit tüplü olanlar hafif ve patlama riski olmadığı için çelik tüplü olanlara göre daha kullanılışlıdır. Tüpler EN 137 CE standardında imal edilmektedirler.

HİDROLİK KURTARMA SETLERİ :

Elektrik veya Benzin motor tahrikli yüksek basınçlı hidrolik pompalar ve bu pompalar ile birlikte kullanılan muhtelif kesici makaslar, açıcılar ve germe işi yapabilen üniteler ile teleskopik olarak çalışan piston sistemli açıcılar, kaldırıcılar, özellikle trafik kazalarında araçlarda sıkışan insanları kurtarmak, doğul afetlerde, göçüklerde, yangınlarda muhtelif amaçlı insan kurtarma imkanı sağlayan özel üretilmiş malzeme ve ekipmanlardır.

PERCUSSIVE RESCUE TOOL (PRT KIT ) :

Güçlü zorla giriş el aletidir. Zorla giriş işlemlerinde bir kişi kilit kırma sökme, kapı aralama açma, tuğla ve beton blokları kırma işini kolayca yapar. Uç kısımlarının kesme ve delme ayırma amacı ile özel dizayn edilerek yapılan bu alet titanyum malzemeden imal edildiği için normal kullanım şartlarına uygun olarak kullanılması halinde üretici firma tarafından ömür boyu garanti verilmektedir.

TERMAL KAMERA :

Termal kamera infrared ışınlar sayesinde dumanlı ortamlarda , karanlık ortamlarda ve ısı ortamlarında bulunan yangınla mücadele personelinin yerini tespit ederek üzerinde bulunan ekranda görüntüsünü gösterir. İtfaiyeci elinde taşıdığı gibi kafasında bulunan kaskına monte edilerek çalışma imkanı sağlayan modelleride mevcuttur. Dış kısımları ateşe kırılmaya dayanıklı olup su geçirmez özellikte imal edilmiştir.Termal kameranın esas çalışma prensibi vücut ısısına duyarlı olduğu için karanlık ve dumanlı ortamda kaybolan personelin vücut ısısı sayesinde yerini tespit eder.

Back To Top