skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

Katodik Koruma Nedir?

Katodik koruma, metal yapıları, bulundukları ortam içerisinde elektrokimyasal yolla korozyondan koruma metodudur.

Katodik Korumanın Testi Neden Yapılmalıdır?

Katodik koruma sistemi korozyonu kontrol altına almak için elektrik akımına ihtiyaç duyan aktif bir sistemdir. Elektrik akımının kesilmesi durumunda metal korozyona uğramaya devam edecektir. Bu nedenle, katodik koruma sisteminin belirli aralıklarla kontrol edilerek olası arızalara anında müdahale edilmesi çok önemlidir.

Katodik Koruma Uygulama Alanları Nelerdir?

Boru hatları:  İçme suyu boru hatları, doğal gaz boru hatları, atık su boruları, deniz dibi borular, petrol boru hatları vb.
Deniz araçları: Gemiler, feribotlar, deniz otobüsleri, denizaltı gemisi, yatlar, liman, iskele, platform, kazık ayakları, şamandıra vb.
Tanklar: Yer altı LPG ve akaryakıt tankları, yer üstü akaryakıt tankları atık su tankları, içme su depolama tankları vb.
Su sistemleri: Eşanjör soğutma ve ısıtma sistemleri, termosifonlar, buhar kazanları, boiler tankları vb.

Back To Top